لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 4 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 49 به 64 از 84

موضوع: یه سوال خیلی ساده!

moein babayee آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    19140
    میانگین پست در روز
    0.09
    تشکر از پست
    1,300
    980 بار تشکر شده در 355 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    15

0 Not allowed! Not allowed!
    بابا بیخیال اینقدر تریپه حق به جانب و مامانم اینا حرف نزنین
    من که گفتم مخاطبا زیاد شدن و بیا بحث کن خدایی نکرده مقصودم این نبود که نظر ما درسته بیایم همگی استحمار رو شروع کنیم به زور بتوپونیم تو ذهن دیگران! به هر حال یا یکی از نظرات غلطه یا هر دوشون! که این باید بررسی بشه

بعدم جوون من صحبت رو سیاسی نکنید من خودم پای سیاستم ونمی تونم جلوی خودم رو بگیر موضع منم کاملا عکس این ... ه بعد تاپیک بسته می شه و خودمونم بی خونه می شیم

بعدم اگه جامعه خرابه به ما چه ربطی داره ما اول خودمون رو درست کنیم بعد بریم جامعه رو درست کنیم! -مثال خیلی روشنشم بازم ملت خودمونه که ملتش داره از گشنگی می میره بعد پول بی زبون رو می فرسته فلسطین و به فکر سیر کردن مردمشه با کیک زرد!

شرمنده دیگه گفتم نمی تونم جلوی خودم رو بگیرم (بخونینش خودم پاک می کنمش)
    و بالاخره صبح شد!
    اما دیدین من هم فراموش شدم!!!!

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    20585
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    674
    1,182 بار تشکر شده در 290 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 13/0
    Given: 9/1
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط moein babayee [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    بابا بیخیال اینقدر تریپه حق به جانب و مامانم اینا حرف نزنین
    موضع منم کاملا عکس این ... ه

معیین عزیز سلام.

اگر منظورت از ... ه من هستم باید بگم در طول این 7 سال که خون جیگر خوردم واسه آلبومم با پوست و گوشتم این چیزایی که گفتم رو تجربه کردم.

اتفاقا اگر موسیقی یک موسیقی سبک و با سه تا آکورد اسپنیش مسخره (که 50 ساله تو موسیقی کشور مارسوخ کرده) باشه به قول دوستان سه سوته (!!) مجوز می گیره و میره تو بازار!

مشکل از منه که پارتی تور می نویسم
    ویرایش توسط alone_composer : Sunday 27 December 2009 در ساعت 11:38 AM

3. 2 کاربر برای این پست از alone_composer تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    22206
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    11 بار تشکر شده در 4 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    0

موسیقی یعنی صدای پیانو .

با عرض معذرت به سایر سازها و دوستان

5. 2 کاربر برای این پست از تهرانی تشکر کرده اند:

moein babayee آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    19140
    میانگین پست در روز
    0.09
    تشکر از پست
    1,300
    980 بار تشکر شده در 355 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

معیین عزیز سلام.

اگر منظورت از ... ه من هستم باید بگم در طول این 7 سال که خون جیگر خوردم واسه آلبومم با پوست و گوشتم این چیزایی که گفتم رو تجربه کردم.

اتفاقا اگر موسیقی یک موسیقی سبک و با سه تا آکورد اسپنیش مسخره (که 50 ساله تو موسیقی کشور مارسوخ کرده) باشه به قول دوستان سه سوته (!!) مجوز می گیره و میره تو بازار!

مشکل از منه که پارتی تور می نویسم
    نه بابا تو پروفایلت می گم ... ه چی بود اصلا به شخص اشاره نمی کنه

آقا سعید واسه این موضوع گفتم رو اسم و تاپیک اول یکم دقت کن و آینده نگر باش:
    موسیقی یعنی صدای پیانو .

با عرض معذرت به سایر سازها و دوستان
    ویرایش توسط moein babayee : Monday 28 December 2009 در ساعت 01:40 PM
    و بالاخره صبح شد!
    اما دیدین من هم فراموش شدم!!!!

7. کاربران زیر از moein babayee به خاطر این پست تشکر کرده اند:

khalseh آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22160
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    138
    232 بار تشکر شده در 86 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

سلام
    من پستها رو خوندم و خوب به عنوان كسي كه يه مقداري از دانش موسيقي رو خونده اول از همه از تعيين وقت براي ساختن يك قطعه توسط smile2life متعجب شدم دوست عزيز اگر شما به خلاقيت معتقد هستيد و مدت زيادي هم هست آهنگ مي سازيد پس بايد به الهامات هم اعتقاد داشته باشيد پس بايد اين رو بدونيد كه بعضي اوقات حتي ماهها طول مي كشه كه اون قطعه اي كه باب طبع شماست به ذهنتون بياد پس اگر مي خواهيد در 1 هفته يا يك ماه آهنگي بسازيد كه نشان دهنده هنر شما در آهنگ سازي هست يا بايد آهنگي در چنته داشته باشيد و يا از قواعد استفاده كنيد كه اگر مي خواهيد از قواعد استفادخ كنيد راه بسيار ساده تري هست كه احتمالا alone_composer و scofild هم با آن آشنا هستند و اين امتحان رو گذروندند يكجا مي شينيم بدون هيچ سازي با گرفتن 1 ميزان از يك داور پارتيتوري براي 4 ساز مينويسيم. به نظر شما اين خلاقانه تر و علمي تر نيست؟
    بگذاريد پست خودم رو با جملاتي از مرحوم استاد مرتضي حنانه به پايان برسانم واميدوارم باعث ناراحتي كسي نشده باشم شايد اين جملات جايگاه علم موسيقي و خلاقيتت در موسيقي را بتواند به خوبي نشان دهد جملات قسمتي از مقدمه كتاب ملودي و شيوه ساختن آن نوشته جوليوس باس و ترجمه مرحوم استاد حنانه هست:
    ((در اين سي و چند سال كه در كنسرتوار تهران به تدريس موسيقي اشتغال داشتم اغلب به مطالب و نكاتي برخورد كرده ام كه هرگز نتوانسته ام آنها را از ذهنم دور و به دست فراموشي بسپارم زيرا نظايرش بارها در دوران تحصيلم توسط استادانم به كار رفته بود كه چون در آن سالها جوان و بي تجربه و به طور كلي تازه كاري بيش نبودم پي به اهميت موضوع نبردمو ناچار سالهاي سال غرامت آن را پرداختم.
    حقيقت امر اين است كه بعضي از مدرسان محترم ما تصور مي كنند كه اگر دانش و محفوظات خود را در اختيار هنرجويان بگذارند طولي نخواهد كشيد كه معلوماتشان به تاراج خواهد رفت غافل از اينكه اين ذره هاي ناچيز از اين اقيانوس بي انتهاي موسيقي قواعد و قوانين منسوخي هستندكه هرگز نمي توانند براي شاگردان و حتي خود آنهامنشا ايجاد آثري بوده باشندزيرا آنها كه به مقصود رسيدند چنين چيزهايي را مي آموزند تا از مجودشان آگاهي داشته باشندو هرگز مورد استفاده قرار ندهند.
    آري هر بار كه فرصتي دست داد و جزوه شاگردي در دسترسم قرار گرفتبا مطالعه آن متوجه شدم كه استاد از لحظه اي آغاز كرده است كه استادان بزرگ بدان ختم كرده اند. مثلا در مورد فرم موسيقي كه مطالب رساله ي حاضر بدان بستگي دارد مشاهده مي شود جزوه شاگردي با فرم سنات آغاز گشته و پس از آن پاساكاليا و وارياسيون مورد تجزيه و تحليل قرار گرفته است. حال چگونه شاگرد مي تواند حقيقت موضوع را درك كندو يا اصولا چگونه خواهد توانست تم يا ملودي اصلي قطعه اش را آنطور كه بايد ساخته و پرداخته كند خدا مي داند.
    از طرف ديگر عده نسبتا زيادي ملوديست با نام آهنگساز در راديو و تلوزيون وجود دارند كه اگر ملودي سازهاي آزاد را نيز به عده آنها بيفزاييمجمعيت نسبتا زيادي را تشكيل مي دهندكه كار آنها ساختن آهنگهايي به سبك ترانه و تصنيف است كه به صورت صفحه و نوار در دسترس همه مي باشد.
    متاسفانه تنها چيزي كه در اين آهنگها وجود ندارد يك خط ملوديك منطقي است،زيرا به آنها هرگز نياموخته اند كه موسيقي مانند ادبيات و شعر،جمله تمام و ناتمام داردفعل و مفعول داردو سر انجام نقطه و ويرگول دارد و از همه مهمتر اينها به ناچار آموختن دارد...))
    روحش شاد.
    تصور كنيد تفاوت كيفت ساخت در دو ماشين كه سازنده ي يكي اطلاعاتش اطلاعات امروز باشد و سازنده ي ديگري بخواهد از اختراع چرخ شروع كند.
    موفق باشد
    ویرایش توسط khalseh : Sunday 27 December 2009 در ساعت 10:13 PM

9. 4 کاربر برای این پست از khalseh تشکر کرده اند:

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    20585
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    674
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط خلصه [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    متاسفانه تنها چيزي كه در اين آهنگها وجود ندارد يك خط ملوديك منطقي است،زيرا به آنها هرگز نياموخته اند كه موسيقي مانند ادبيات و شعر،جمله تمام و ناتمام داردفعل و مفعول داردو سر انجام نقطه و ويرگول دارد و از همه مهمتر اينها به ناچار آموختن دارد...))
    روحش شاد.
    تصور كنيد تفاوت كيفت ساخت در دو ماشين كه سازنده ي يكي اطلاعاتش اطلاعات امروز باشد و سازنده ي ديگري بخواهد از اختراع چرخ شروع كند.
    موفق باشد

دوست عزیزم سلام.

چقدر این پست شما و مخصوصا نقل قولتان به دلم نشست!

اگر پست من را در زمینه ادبیات خوانده باشید دقیقا با یک مثال همین موضوع را بیان کرده ام.

واقعا روح این استاد بزرگوار شاد باشد. هر جمله این بزرگان درسی است برای همه ما.

با سپاس فراوان

11. کاربران زیر از alone_composer به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Solo آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    2143
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    269
    542 بار تشکر شده در 158 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

[quote=alone_composer;91390]

ولی از خودم بگم! 8 آهنگ ساخته ام که مجموعا 7 سال طول کشیده است! آهنگهایی که کاملا ارکسترال و علمی هستند پیش هر شرکت پخشی می روم می گویند: ای آقا این کارها رو کسی گوش نمی ده! شما بیا پاپ بخون! ما سه سوته مجوز می گیریم!!!

جواب این سوال رو خواهشا بدین: حالا چه کسی می نالد؟

آیا موسیقی علمی و قانونی کار کردن عامل نالیدن مردم است یا چیزهای دیگری پشت این پرده وجود دارند.

تغصیر شماست که اجازه میدین یه شرکت یا یه شخصی به شما یه همچین جملهای بگه .

هر چیزی جای خودش رو داره .
    موسیقی کشور ما الان شده دنس دستو پا شکسته هیپ هاپ نصفه و نیمه یا یه موزیک مثلا R&b
    خوب حالا تو جواب منو بده : شما تعیین میکنی موسیقی ما چی باشه یا مردم ؟
    حالا جواب این سوال و به خودت بده : چرا جایی که واست ارزش قائل نیستن کاری و انجام میدی که بی ارزش میدونن ؟
    اگر واقعا می خوای موفق باشی باید به فکر خودت باشی .
    اگر تونستی بری وسط امریکا یه گروه راک و متال یا هر چیزی تشکیل بدی و موفق باشی اونوقت 2 تا کار کردی
    1- خودت رو به خودت و بعد از اون ه همه ثابت کردی . یعنی دیگه نیازی نیست کلا توی یه فروم بگی چقدر روی موزیک هات با عشق کار کردی و نا امیدانه بگی حالا چه کسی مینالد !

2- سطح موسیقی کشورت رو هم بالا میبری . اینجوری که توجه مردم به سمتی جلب میشه که ارزش داره . 1 ستاره توی سبک راک مثلا و این ستاره طرفدارهای خاص خودش رو پیدا میکنه و این ستاره در هر سطحی که باشه رقیب پیدا میکنه و این ستاره باعث میشه سطح موسیقی یواش یواش بالا بره .

خطم کلام با حرف زدن و نالیدن هیچی درست نمیشه . اینجا میدون عمله . اول باید جنگید اگر پیروز میدون شدی میتونی بگی صلوات بفرستیم یا کف بزنیم اگر شکست خوردی یه نفر دیگه تعیین میکنه !

من دعا میکنم همه موفق باشیم
    صابر محرابی

13. 2 کاربر برای این پست از Solo تشکر کرده اند:

smile2life آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8062
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    113
    130 بار تشکر شده در 43 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

[=alone_composer;91390QUOTE] این عده متاسفانه همه جا هستند نه فقط در موسیقی بلکه در همه زمینه ها.[/QUOTE]
    منم دقیقاً منظورم همین بود.
    آقای سعید عزیز بیایید با خودمان منصف باشیم: آیا قانون و قاعده باعث اون حرف هایی که شما گفتین و درست هم بوده می شود؟ و یا (باند و باند بازی) و یا اصولا سیاستی ... دیگر؟؟؟
    قوانین دست و پا گیرند، ولی فکر کنم حق با شماست. همون باندبازی...

آقا سعید واسه این مو گفتم رو اسم و تاپیک اول یکم دقت کن و آینده نگر باش:
    نه اتفاقاً عالیه، گفتم که می‏خوام در کنارش نظر بقیه رو هم در مورد موسیقی بدونم. این که اصلا به چی میگن موسیقی. از دعواهای ما که بهتره! واسه تنوع هم خوبه.
    راستی معین جان ببخشید اگه یه وقت تند رفتم یه جاهایی. نمی‏خواستم اون حرفا رو بزنم، داغم کردی. عصبانی شدم. معذرت!

جناب خلصه... کسی که می‏خواد موزیک بسازه، عمری رو در انتظار الهام نمی‏شینه. بعد بهش بگن چرا آهنگ نساختی بگه هنوز الهام نشده. الهام درست... به موقع اش اگه الهام هم بشه عالی میشه. ولی من تا حالا موزیسینی ندیدم چشم انتظار الهام بشینه.
    حقيقت امر اين است كه بعضي از مدرسان محترم ما تصور مي كنند كه اگر دانش و محفوظات خود را در اختيار هنرجويان بگذارند طولي نخواهد كشيد كه معلوماتشان به تاراج خواهد رفت غافل از اينكه اين ذره هاي ناچيز از اين اقيانوس بي انتهاي موسيقي قواعد و قوانين منسوخي هستندكه هرگز نمي توانند براي شاگردان و حتي خود آنهامنشا ايجاد آثري بوده باشندزيرا آنها كه به مقصود رسيدند چنين چيزهايي را مي آموزند تا از مجودشان آگاهي داشته باشندو هرگز مورد استفاده قرار ندهند.
    خیلی خوب بود. منم همین میگم.

solo جان تقصیر آهنگساز بدبخت چیه که این جا زندگی میکنه؟! اون شاید متال دوست نداشت، دوست داشت آهنگ خودش رو بسازه، نباید دیگه این کار رو بکنه؟
    حرف شما درسته ولی همه نمیتونن این کاری که شما گفتی رو انجام بدن.

سعی میکنم همین امروز ظهر بعد از کارم آپلود کنم.

فعلاً
    نت آهنگ، به من زبان موسیقی آموخت!

15. کاربران زیر از smile2life به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    20585
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    674
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

[quote=Solo;91478]
    نقل قول نوشته اصلی توسط alone_composer [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

هر چیزی جای خودش رو داره .
    موسیقی کشور ما الان شده دنس دستو پا شکسته هیپ هاپ نصفه و نیمه یا یه موزیک مثلا R&b
    خوب حالا تو جواب منو بده : شما تعیین میکنی موسیقی ما چی باشه یا مردم ؟
    من دعا میکنم همه موفق باشیم

درود بر تو دوست عزیزم.

اول بگم ممنونم از اینکه لطف کردین و پاسخ منو دادین. باید بگم با اکثر حرفاتون موافقم به غیر از جمله بالا!

استدلال شما هم متاسفانه نواختن شیپور از سر گشاد آن است. مردم که بطور مادر زادی عاشق موسیقی دنس و هیپ هاپو رپ نمی شوند! این ((((ما)))) اهل موسیقی هستیم که سلیقه مردم را شکل می دهیم! بله ما هستیم که (خوداگاه) یا (ناخوداگاه) تعیین می کنیم موسیقی چه باشد و چه نباشد!

وقتی که حتی نیم ساعت در شبانه روز از صدا و سیما موسیقی کلاسیک پخش نمی شود چطور انتظار دارید که مردم عام اصلا بدانند (موسیقی کلاسیک چیست؟؟؟)

وقتی وزارت ارشاد به آلبوم هایی که شما بر شمردین (دنس نصفه نیمه و دستو پا شکسته و...) مجوز می دهدتقصیر مردم چیست که سلیقه موسیقی شان همین ها می شود؟

این بدترین استدلال است که بگوییم (مردم همین چیزها رو می خواهند!!) مردم از ما یاد گرفته اند که چه بخواهند و چه نخواهند!

همانطوری که یک پزشک قسم می خوردکه تا آخر عمر به حقوق و سلامتی بیمارانش پایبند باشد این من و شمای آهنگساز هستیم که باید قسم بخوریم: در قبال گوش مردم مسئولیم! همیشه نمی توان مردم را مقصر کرد. مقصر من و شمای (((نوعی))) هستیم که اجازه داده ایم گوش مردم هر صدای نخراشیده ای را به عنوان (موسیقی) گوش کند.

به یاد دارید سالها پیش (اوایل انقلاب) که قطعات کلاسیک بین برنامه ها پخش می شد؟ من آن زمان دبستان بودم خوب یادم هست که بچه های هم سن و سالم همیشه این آهنگها را زمزمه می کردند.

یادتان هست مثلا وقتی چند سال بعد قطعات پاییز طلایی و یا قطعه خواب های طلایی با پیانو در میان برنامه های تلویزیون پخش می شد چقدر همه را مجذوب می کرد؟؟؟؟

پس این (ما) هستیم که تعیین می کنیم مردم چه گوش بدهند و حتی چه موسیقی دوست داشته باشند ما باید گوش مردم را تربیت کنیم و نه بلعکس

به هر حال از بابت راهنمائیهای خوبتون واقعا ممنونم و از اینکه به من لطف داشتین و پاسخ دادین سپاسگزارم.

17. 2 کاربر برای این پست از alone_composer تشکر کرده اند:

M8H آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    21333
    میانگین پست در روز
    0.14
    تشکر از پست
    1,265
    1,927 بار تشکر شده در 653 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/0
    میزان امتیاز
    15

پیش فرض Hossein_Ahmadian_M&H

من اصلا با نظر خلصه موافق نیستم که برای ساخت موزیک باید به آدم الهام بشه. پس اومدیم یه چند سالی الهام نشد اون وقت چی کار کنیم؟؟!!!
    به نظر من آهنگ سازی یه سری بازی با آکوردها و گام هاست به علاوه خلاقیت جدیدی که آهنگ ساز یا تنظیم کننده توی ساخت اون کار اجرا میکنه. این باعث میشه که یه موزیک زیبا به بازار عرضه بشه. بله الهام توی بعضی از موزیک های غمگین به وجود میاد ولی خیییییلی کم این اتفاق میوفته!!
    ویرایش توسط M8H : Monday 28 December 2009 در ساعت 10:27 AM
    آدرس فیس بوک من https://www.facebook.com/Hossein.mh.musik

19. 2 کاربر برای این پست از M8H تشکر کرده اند:

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    20585
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    674
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط M&H [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    من اصلا با نظر خلصه موافق نیستم که برای ساخت موزیک باید به آدم الهام بشه. پس اومدیم یه چند سالی الهام نشد اون وقت چی کار کنیم؟؟!!!
    به نظر من آهنگ سازی یه سری بازی با آکوردها و گام هاست به علاوه خلاقیت جدیدی که آهنگ ساز یا تنظیم کننده توی ساخت اون کار اجرا میکنه. این باعث میشه که یه موزیک زیبا به بازار عرضه بشه. بله الهام توی بعضی از موزیک های غمگین به وجود میاد ولی خیییییلی کم این اتفاق میوفته!!
    درست است دوست عزیز
    در بعضی از سبک ها موسیقی بازی با آکورد ها (آن هم توالی سه تایی از آکوردهای اسپانیش) و گام هاست. (گام مینور تئوریک در 90 درصد موارد) + یک ریتم به قول عوام گوپ دیس گوپ دیسی ولی برای ساخت یک اثر فاخر ارکسترال زمانی که می خواهید شکوه مثلا یک مکان تاریخی را با زبان موسیقی به تصویر بکشید وقتی تمام سازهای ارکستر شما زنده هستند وقتی مجبور باشید پارتی تور بنویسید آن وقت هست که باید به شما الهام شود! (ربطی به غمگین یا شاد بودن اثر ندارد!) در ضمن الهام شدن هم به این معنی نیست که کسی مثلا در یک غار بنشیند و ریاضت بکشد سالها تا یک ملودی بنویسد! الهام گرفتن یعنی شناخت کامل از سوژه ای که قرار است بر روری آن کار کنید.

علت اینکه عمر ماندگاری کارهای جدید (مثل این مثلا پاپ هایی که الان مد شده) بسیار بسیار کم است این است که اصلا ملودی ندارند (به قول دوست عزیزمون خلصه) و به قول این دوستون صرفا بازی با ریتم و گام 3 تا آکورد همیشه اسپانیش (که دیگه حتی خود اسپانیایی ها هم از آنها خسته شده اند!) است.

اما شما کارهای خوانندگان حتی پاپ قدیمی را ببینید مثلا سلطان قلب های عارف به دلیل وجود ملودی هنوز که هنوزه هر بچه 5 ساله ای این آهنگ ها را به خوبی می شناسد. یا همین ملودی (تولد) ساخته انوشیروان روحانی چند سال از نوشتن این ملودی گذشته؟ همچنان هر کودکی آن را می شناسد.

این است تفاوت یک کاری که (ملودی) آن بر اثر الهام به نوازنده و مبتنی بر اصول منطقی و علمی نوشته شده (به گفته استاد حنانه) و برخی از کارهای امروزی که فقط ریتم هستند + 3 تا آکورد اسپنیش گام تئوریک + چندتا سمپل و کلا در یک روز ساخته می شوند!
    ویرایش توسط alone_composer : Monday 28 December 2009 در ساعت 11:17 AM

21. 3 کاربر برای این پست از alone_composer تشکر کرده اند:

M8H آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    21333
    میانگین پست در روز
    0.14
    تشکر از پست
    1,265
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

Wink

نقل قول نوشته اصلی توسط alone_composer [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    درست است دوست عزیز
    در بعضی از سبک ها موسیقی بازی با آکورد ها (آن هم توالی سه تایی از آکوردهای اسپانیش) و گام هاست. (گام مینور تئوریک در 90 درصد موارد) + یک ریتم به قول عوام گوپ دیس گوپ دیسی ولی برای ساخت یک اثر فاخر ارکسترال زمانی که می خواهید شکوه مثلا یک مکان تاریخی را با زبان موسیقی به تصویر بکشید وقتی تمام سازهای ارکستر شما زنده هستند وقتی مجبور باشید پارتی تور بنویسید آن وقت هست که باید به شما الهام شود! (ربطی به غمگین یا شاد بودن اثر ندارد!) در ضمن الهام شدن هم به این معنی نیست که کسی مثلا در یک غار بنشیند و ریاضت بکشد سالها تا یک ملودی بنویسد! الهام گرفتن یعنی شناخت کامل از سوژه ای که قرار است بر روری آن کار کنید.

علت اینکه عمر ماندگاری کارهای جدید (مثل این مثلا پاپ هایی که الان مد شده) بسیار بسیار کم است این است که اصلا ملودی ندارند (به قول دوست عزیزمون خلصه) و به قول این دوستون صرفا بازی با ریتم و گام 3 تا آکورد همیشه اسپانیش (که دیگه حتی خود اسپانیایی ها هم از آنها خسته شده اند!) است.

اما شما کارهای خوانندگان حتی پاپ قدیمی را ببینید مثلا سلطان قلب های عارف به دلیل وجود ملودی هنوز که هنوزه هر بچه 5 ساله ای این آهنگ ها را به خوبی می شناسد. یا همین ملودی (تولد) ساخته انوشیروان روحانی چند سال از نوشتن این ملودی گذشته؟ همچنان هر کودکی آن را می شناسد.

این است تفاوت یک کاری که (ملودی) آن بر اثر الهام به نوازنده و مبتنی بر اصول منطقی و علمی نوشته شده (به گفته استاد حنانه) و برخی از کارهای امروزی که فقط ریتم هستند + 3 تا آکورد اسپنیش گام تئوریک + چندتا سمپل و کلا در یک روز ساخته می شوند!
    مرسی از پاسخ شما.
    ولی دوست عزیز به این راحتی هم که شما میگید کارارو نمیسازیم.
    مشا برید کار مستمو مستمو گوش کنید که با اشکین و علی کار کردیم بعد نظرتونو در مورد آکورداش بدید. ریتم سازی و تنظیم ریتم این موزیکا کار منه_مثل:قر_برسونمت_تانیا_پا میدا_بدو بدو و...!. که من یک نو آوری تو بازی ریتما به وجود آوردم.

scofild آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    20327
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    307
    1,072 بار تشکر شده در 291 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط M&H [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

توروخدا نزنید این حرفو !
    موسیقیه فاخر و ارزشمند همش برگرفته از الهامات و احساسه درونه آدمه ، به قوله معروف „هر آنچه از دل برآید ، لاجرم بر دل نشیند” .
    حتی ترانه سرایی و شاعری هم همینطوره ! تا حالا فکر کردین چرا بعضی ترانه ها واقعاً روی آدم تاثیر میزارن ؟ چرا ماندگار میشن ؟ چرا تاریخه انقضا ندارن ؟

من با اینکه هیچ وقت آهنگه رپ گوش نمیدم ، این آهنگه مستم و مستم رو رفتم دانلود کردم ، آکورد هاش که همون آکورده های 3 تاییه خودمون بود که ساده ترین نوعه آکورد گیریه ! ماشاالله این خواننده ها هم که ترکوندن از بس فالشی داشتن ! چی بگم والا !

خسته نباشید. ادامه بدید حتماً موفق می شید.

شما خودتون فکر میکنید این آهنگو : مستم و مستم ، جردن رو بستم ، اوفی اوفی و... رو ساله دیگه هنوز کسی گوش میده ؟ تاریخ انقضاش به 3 ماه میکشه ؟؟ من بعید میدونم.

24. 2 کاربر برای این پست از scofild تشکر کرده اند:

M8H آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    21333
    میانگین پست در روز
    0.14
    تشکر از پست
    1,265
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

Smile

نقل قول نوشته اصلی توسط scofild [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    توروخدا نزنید این حرفو !
    موسیقیه فاخر و ارزشمند همش برگرفته از الهامات و احساسه درونه آدمه ، به قوله معروف „هر آنچه از دل برآید ، لاجرم بر دل نشیند” .
    حتی ترانه سرایی و شاعری هم همینطوره ! تا حالا فکر کردین چرا بعضی ترانه ها واقعاً روی آدم تاثیر میزارن ؟ چرا ماندگار میشن ؟ چرا تاریخه انقضا ندارن ؟

من با اینکه هیچ وقت آهنگه رپ گوش نمیدم ، این آهنگه مستم و مستم رو رفتم دانلود کردم ، آکورد هاش که همون آکورده های 3 تاییه خودمون بود که ساده ترین نوعه آکورد گیریه ! ماشاالله این خواننده ها هم که ترکوندن از بس فالشی داشتن ! چی بگم والا !

خسته نباشید. ادامه بدید حتماً موفق می شید.

شما خودتون فکر میکنید این آهنگو : مستم و مستم ، جردن رو بستم ، اوفی اوفی و... رو ساله دیگه هنوز کسی گوش میده ؟ تاریخ انقضاش به 3 ماه میکشه ؟؟ من بعید میدونم.
    دوست عزیز خودت میگی تا خالا فکر کردین چرا بعضی از ترانه ها...!!
    خوب خودتم داری میگی بعضی از موزیکا!!. پس همیشه الهام شدن وجود نداره و فقط در بعضی از کارا به وجود میاد!!!
    من فکر نکنم تاریخ انقضاش کم باشه چون پارمیدا هنوز هم روی بورسه.
    دوست من ما با هم دعوا نداریم که شما اینطوری جواب میدید!!!
    شما نگران موفقیت ما نباش!!! چون موفق هستیم.
    در ضمن فکر نکنم آکورداش 3 تا باشه!!
    اصلا آکورد نداره!! ولی باب دهن مردمه!!
    ویرایش توسط M8H : Monday 28 December 2009 در ساعت 12:35 PM

scofild آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    20327
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    307
    1,072 بار تشکر شده در 291 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

دوست عزیز خودت میگی تا خالا فکر کردین چرا بعضی از ترانه ها...!!
    خوب خودتم داری میگی بعضی از موزیکا!!. پس همیشه الهام شدن وجود نداره و فقط در بعضی از کارا به وجود میاد!!!
    من فکر نکنم تاریخ انقضاش کم باشه چون پارمیدا هنوز هم روی بورسه.
    دوست من ما با هم دعوا نداریم که شما اینطوری جواب میدید!!!
    در ضمن فکر نکنم آکورداش 3 تا باشه!!
    اصلا آکورد نداره!! ولی باب دهن مردمه!!

ببخشید تورورخدا ! من اصلاً لحنم تند نبود ! نمیدونم چرا شما فکر کردین ما با هم دعوا داریم !!
    بله ، توی بعضی از کارا این موضوع دیده میشه ، چرا ؟ چون الان بیشتره کارها شدن همین چیزایه بیخودی که به خورده ملت میدن !

در ضمن فکر نکنم آکورداش 3 تا باشه!
    دوست من ، نگفتم آکورد هاش 3 تا هستن ! گفتم آکورد های „3 تایی” . اگه به تئوری وارد بودین متوجه منظورم می شدید !

I See

البته بستگی داره شما موفقیت رو چی بدونید !

27. 2 کاربر برای این پست از scofild تشکر کرده اند:

M8H آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    21333
    میانگین پست در روز
    0.14
    تشکر از پست
    1,265
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

Smile

نقل قول نوشته اصلی توسط scofild [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ببخشید تورورخدا ! من اصلاً لحنم تند نبود ! نمیدونم چرا شما فکر کردین ما با هم دعوا داریم !!

بله ، توی بعضی از کارا این موضوع دیده میشه ، چرا ؟ چون الان بیشتره کارها شدن همین چیزایه بیخودی که به خورده ملت میدن !

دوست من ، نگفتم آکورد هاش 3 تا هستن ! گفتم آکورد های „3 تایی” . اگه به تئوری وارد بودین متوجه منظورم می شدید !

I See

البته بستگی داره شما موفقیت رو چی بدونید !
    دوست عزیز خیالت راحت باشه من تئوری رو تا یه جاهایی کار کردم و واردم!! من نوشترو اشتباه خوندم.
    فکر کنم رشته ی تحصیلیم هنر(موسیقی) بوده . حتی تا دانشگاه هم رفتم ولی به دلایلی سیاسی اخراج شدم. من از 8 سالگی پیانو رو شروع کردم.
    ویرایش توسط M8H : Monday 28 December 2009 در ساعت 12:52 PM

صفحه 4 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)